Filcowe broszki.

Filcowanie czyli spilśnianie to jedna z najstarszych technik włókienniczych. Każdy szal czy torba to wielogodzinna, fizyczna praca. To długotrwały proces układania wełny, polewania jej wodą, rolowania i tarcia. W procesie twórczym ważną rolę odgrywa moja wyobraźnia, pasja oraz ogromna potrzeba tworzenia, która jest we mnie chyba od zawsze.

Przez wiele lat wypracowałam własne techniki i metody pracy z tym niezwykle plastycznym tworzywem. Wełna  to naturalny surowiec, dający niesamowite możliwości kształtowania go i łączenia z innymi materiałami. Wszystkie prace wykonane są ręcznie z materiałów wysokiej jakości, z dbałością o każdy szczegół, jakość i oryginalność.  W swoich projektach stawiam  na kolor – żywy i nasycony, chociaż nie bez znaczenia jest również kształt i forma. Inspiracje czerpię z otaczającego świata, z natury, mody, malarstwa, architektury…

Filcowe formy użytkowe oraz dekoracyjna i kolorowa autorska biżuteria powstają z wełny z merynosów australijskich, naturalnego jedwabiu  czy  naturalnego jedwabnego szyfonu, bardzo często ręcznie farbowanego. Szale i kołnierze, torby, mitenki, kwiatowe broszki  i naszyjniki, kolczyki.  Większość prac dostępna jest tylko w jednym egzemplarzu  ale, o ile posiadam materiały, mogę wykonać podobne prace lub w innym kolorze.

Jeżeli nie znalazłeś tego czego szukasz lub masz jakieś pytania  napisz do mnie: marlenarakoczy.art@gmail.com

Showing 1–12 of 13 results